Dit blog gaat over het Veluws zandsculpturenfestijn in Garderen (Gelderland). Vorige week was ik daar met mijn moeder en dit uitje was echt verrassend leuk!
Jammer dat ik hier nooit eerder geweest ben, want we waren hier echt wel enkele uurtjes zoet.
Het parkeren doe je gratis, onder de bomen op een stukje bosgrond dat aangelegd werd als parking. Dat is al een pluspunt! Waar vind je nu nog dagjes uit zonder hoge parkeerkosten?
Bij binnenkomst waan je je al in een ander sfeertje. Er is leuk aangelegd beeldentuintje, een brasserie en een megagrote binnen/buitenwinkel.
We hadden zandsculpturen verwacht maar voordat we die gingen bezichtigen, besloten we eerst door het tuintje te wandelen en een broodje te gaan eten.
In de tuin staan allerlei houtsnijwerken die er echt prachtig uitzien, o.a. sprookjesachtige figuren, de Nachtwacht van Rembrandt, een enorm grote beer en een geweldige boomhut…
In de brasserie ‘de Rozentuin’ kun je allerlei heerlijke lunchgerechten bestellen die aan tafel gebracht worden. We hebben een heerlijk broodje gegeten!
En zo werd het tijd om hetgeen te gaan bewonderen waarvoor we kwamen. Om de zandsculpturen te zien, moesten we eerst even langs de kassa. Het thema van dit jaar is ‘reis om de wereld’ en zo liepen we dan ook via een groot vliegtuig de zandsculpturenruimte binnen. Aan de ene kant het thema van ‘diepzeeduiken’ en aan de andere kant alle belangrijke (en vooral veel hoge) gebouwen van de wereld.
Via een mooie route kwamen we langs allerlei prachtige zandsculpturen. Je twijfelde haast of het wel echt van zand gemaakt is. Zoveel details, zoveel precisie, echt fantastisch om te zien!
Voordat we richting openlucht gingen, kwamen we nog langs een zelfbedieningsrestaurant waar je allerlei gerechten kunt bestellen en drankjes kunt nemen.
Buiten staan ook enorm veel mooie zandsculpturen. Zo liepen we o.a. langs een Foodmarket, de vervoersmiddelen op vakantie zoals een tuk tuk en zagen we de wereldleiders zoals D. Trump, M. Rutten en A. Merkel. Een ook de paus mocht meedoen.
Binnen in de hal wachtte ons de grootste verrassing. We zagen Japanse en Egyptische taferelen, Chinese draken, het surfleven maar ook een gigantische zandsculptuur van de jungle.
Er zaten enorm veel dieren in verstopt en er stroomde zelfs een watervalletje doorheen! Zoiets groots had ik nog niet eerder gezien in zand! Wat een werk moet dat geweest zijn.
Uiteindelijk stapten we weer richting buiten en zagen we o.a. Mona Lisa en de Nachtwacht. Dit keer in zandvorm!
Een mooi onderdeel was ook het gedeelte met allerlei gezichten/volkeren van de wereld.
Daarna liepen we weer richting een andere hal waar we iets actiever konden zijn. We konden een kaart nemen met allerlei belangrijke gebeurtenissen van de laatste eeuw. Die gebeurtenissen moesten we dan koppelen aan de juiste zandsculptuur. Op elke zandsculptuur vind je een letter terug en met die letters kon je dan en zin vormen en zo prijzen winnen. Dit was een leuke activiteit en (wat ons betreft) niet zo heel moeilijk.
We kwamen o.a. langs de winter van ’63, het kwartje van Kok, de Fabeltjeskrant, het einde van Loekie de Leeuw en de eerste autoloze zondag.
Na de zandsculpturen zijn we doorheen de grote winkel gewandeld. Hier vind je vooral allerlei moois voor in de tuin. De winkel is verbonden met de buitenplaats waar allerlei mooie tuinbeelden staan die je ook kunt kopen.
We hebben een heel leuk dagje uit gehad! We komen hier zeker nog eens terug want het thema wisselt elk jaar!
Praktische informatie:
- tot en met 2 november 2019 open (exacte datum voor opening volgend jaar – check website)
- houtsnijkunst, winkel en brasserie gratis toegankelijk
- zandsculpturen 9,50 euro (prijs in 2019), kinderen 6-12 jaar 4,50 euro
- parkeren is gratis
Veluws Zandsculpturenfestijn, Oude Barnevelderweg 5, Garderen